Cam Yangın Kapıları

Cam yangın kapıları, işlevi sac yangın kapılarıyla aynı olmakla beraber görsel açıdan daha avantajlıdır. Özellikle günümüz mimarisinde görülen gelişmelere bağlı olarak inşaa edilen yeni binalarda, koruma işlevine ek olarak estetik görünüm sağlar. Cam yangın kapıları, diğer kapılarla aynı özelliklere sahiptir. Yani yangın kapılarında bulunması gereken standartlar, cam kapılarda da mevcuttur.

Cam Yangın Kapıları

Cam yangın kapılarının kullanım açısından en büyük avantajı, şeffaf görünümde olması ve arka kısmı göstermesidir. Bu da sistemin fonksiyonelliğini arttırmakta, binanın dekorasyonuna da olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Bu nedenle cam yangın kapıları, kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Cam yangın kapısı imalatı yapılırken, sistemin uygulanacağı projeler dikkate alınır. Ürünlerin yangına karşı dayanıklılık süresi, projeye göre 30 dakika ile 120 dakika arasında değişmektedir.

Cam Yangın Kapısı İmalatı
Teknolojinin yangın kapıları imalatına yansıması olarak ifade edilebilecek cam yangın kapıları, tek kanat veya çift kanat şeklinde üretilebilmektedir. Sistem, istenilen ölçülerde tasarlanmaktadır. Panik bar, panik kolu, kapı iticisi, kendiliğinden kapanma özelliklerine sahip profesyonel teknolojideki ürünlerle binalarda, yangına karşı maksimum düzeyde güvenli yaşamak mümkündür. Cam kapıların mimari tasarımı, kişisel her ihtiyaca uyun olarak tasarlanabilecek şekilde serbesttir.

Cam Yangın Kapısı Fiyatları
Günümüzde kentleşme hızı oldukça yüksek. Buna bağlı olarak şehirlerde bina sayısı da giderek artıyor ve insanlar daha kalabalık ortamlarda yaşamak zorunda kalıyor. Bununla beraber güvenli yaşam ve yangına karşı önlem alma ihtiyacı da doğuyor. Çerçevesi çelik profilden yapılan cam yangın kapıları, binalarda hem yangına karşı koruma sağladığından hem de şeffaf görüntüsü sebebiyle ortama ferahlık verdiğinden son zamanların gözde ekipmanı.

Daha çok kalabalık binalarda tercih edilen cam yangın kapıları, hastanelerden okullara, alışveriş merkezlerinden otellere kadar birçok alanda verimli kullanım sağlıyor. 30-60-90-ve 120 dakika süreyle yangına karşı dayanıklılık gösteren cam kapılar, istenilen ölçülerde üretiliyor. Önemli olan projelendirmenin doğru yapılması. Hem güvenlik hem de prestijin ön planda tutulduğu kaliteli binalarda camın avantajları üstün teknolojik özellikleriyle birlikte kullanıma sunuluyor.

Cam yangın kapısı fiyatları ise, sistemin koruyuculuğu ve estetik görünümü düşünüldüğünde ekonomik diye nitelendirilebilecek aralıklarda. Yangına karşı dayanıklılık süresi, ölçüleri, ek teknik özellikleri ve tasarımına bağlı olarak ürün fiyatları değişiklik gösteriyor.

Cam yangın kapıları için genel anlamda hem üstün koruma özelliğine sahip hem de şık görünümlü ucuz yangın kapıları denilebilir. Modern mimariyle uyumlu sistem, yangın kapılarının fonksiyonelliğini zirveye taşıyor.

Cam yangın kapısı hizmeti, diğer tüm önlem ekipmanlarında olduğu gibi profesyonel firmalardan alınmalıdır. Sistemin üretim amacı göz ardı edilmeden yasal yönetmeliklere uygun sertifikalı cam
yangın kapıları
, her zaman konforlu kullanım sağlar. Cam yangın kapılarında ön planda güvenlik, acil durumlara karşı koruma özelliği vardır. Estetik ikinci planda olup, sistemin avantajını ikiye katlamaktadır.